Niszczenie i utylizacja dokumentów to usługi, które na przestrzeni lat identyfikowano wyłącznie z odbiorcą biznesowym i instytucjonalnym. Ze względu na charakter prowadzonej działalności firmy i instytucje generują bardzo duże ilości dokumentów, które po upływie określonego czasu wymagają utylizacji. Osoby prywatne produkują dokumentów tego typu nieporównywalnie mniej. Nie oznacza to jednak, że osoby prywatne nie mogą skorzystać z usług profesjonalnych firm specjalizujących się w utylizacji dokumentów zawierających dane wrażliwe.

Kiedy warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnej firmy?

Osoby prywatne relatywnie rzadko korzystają z usług firm wyspecjalizowanych w utylizacji dokumentów. Wynika to przede wszystkim z niewielkiej ilości dokumentów wymagających zniszczenia. Są jednak sytuacje, które skłaniają osoby fizyczne do niszczenia nośników danych np. śmierci osoby bliskiej (wówczas jesteśmy zobowiązani od opróżnienia mieszkania/domu, a co za tym idzie utylizacji wszelkich dokumentów) czy zmiana miejsca zamieszkania (przeprowadzka bardzo często stanowi przyczynek do porządkowania dokumentów, a co za tym idzie utylizacji części dokumentów, które nie są nam już potrzebne).

Coraz częściej zdarza się również, iż świadomość, że informacje jakie podane są w dokumentacji papierowej, czy na innych nośnikach danych mogą zostać wykorzystane przez osoby niepowołane (kradzież danych) co powodować może szereg nieprzyjemnych sytuacji i problemów skłania osoby prywatne do skorzystania z usług profesjonalistów

ECO-DOC: Nasza oferta dla osób prywatnych

Nasze usługi kierujemy nie tylko do firm i instytucji, ale również do osób prywatnych.

Jeśli posiadają Państwo dokumenty, które wymagają profesjonalnego niszczenia, zapraszamy do kontaktu z nami.
Nasi pracownicy gotowi są przyjechać do Państwa, aby wykonać odbiór dokumentów do niszczenia w dowolnej ilości. Może to być nawet tylko 10 kg. Nie muszą Państwo w żaden szczególny sposób ich przygotowywać czy pakować. Osoba odbierająca dokumenty może mieć ze sobą kartony czy worki, aby bezpiecznie odebrać od Państwa dokumenty.

Jeśli woleliby Państwo dostarczyć je do nas osobiście zapraszamy do naszej siedziby w Siemianowicach Śląskich, ul. Wyzwolenia 22